Sytuacja zdrowotna (COVID 19) Dowiedz się więcej

PEUGEOT partnerem biegu o Puchar Roberta Korzeniowskiego

aktualności

Marka PEUGEOT od zawsze kojarzona jest ze sportem. Na początku tego roku potwierdziła po raz kolejny swoją klasę w tej dziedzinie, kiedy PEUGEOT 3008DKR odniósł spektakularne potrójne zwycięstwo w legendarnym Rajdzie Dakar. 
Na polskim rynku PEUGEOT również angażuje się w wydarzenia sportowe, będąc chociażby przez cztery ostatnie lata sponsorem polskiej reprezentacji olimpijskiej, czy też sponsorem prestiżowego wydarzenia sportowego w Polsce - Garmin Iron Triathlon. 
Również w ramach swojego sportowego zaangażowania PEUGEOT po raz drugi z rzędu patronuje biegowi o Puchar Roberta Korzeniowskiego, który odbędzie się w najbliższą niedzielę w Arłamowie.

Niedzielnym biegiem o Puchar Roberta Korzeniowskiego na dystansach 19 i 35 km mistrz olimpijski w chodzie sportowym chce wrócić do ... korzeni. Jak podkreślił, Arłamów, Przemyśl, Zagórz czy Ustrzyki Dolne to dla niego nie tylko punkty na mapie.
"Dystanse są nietypowe, ale pobiegniemy trasami wzdłuż pogranicza polsko-ukraińskiego, śladem nieistniejących już wiosek, takich jak Jamna, bądź stary Arłamów. To od niego nazwę wziął ulubiony nie tylko przeze mnie, ale i piłkarską ekipę Adama Nawałki czy rekordzistkę świata w rzucie młotem Anitę Włodarczyk hotel" - powiedział PAP urodzony w Lubaczowie 49-letni Korzeniowski.
Zdobywca czterech złotych medali olimpijskich (Atlenta 1996, Sydney 2000 - dwa, Ateny 2004) wspomniał, że nieopodal miejsca gdzie internowano Lecha Wałesę, a na polowania jeździli zarówno król Hiszpanii Juan Carlos, jak i przywódca Niemieckiej Republiki Demokratycznej w latach 1971–1989 Erich Honneker, jego pradziadowie budowali kolej żelazną.
"Na tej linii pracował także mój dziadek Józef Korzeniowski, najpierw za okupacji sowieckiej, potem niemieckiej. Biegiem o puchar mojego imienia wracam do... korzeni, bo Arłamów, Przemyśl, Zagórz, Ustrzyki Dolne i zagraniczny dziś Chyrów, to dla mnie nie tylko punkty na mapie" - dodał trzykrotny mistrz świata na dystansie 50 km (1997, 2001, 2003), który po zakończeniu kariery chodziarza zaczął... biegać. W dorobku ma już osiem maratonów z rekordową "życiówką" 2:41.49 uzyskaną w Londynie w 2015 roku.

 

Jak poinformował, w niedzielnych zawodach udział może wziąć każdy, kto ukończył 18 lat. Organizatorami są RK Athletics (klub założony w 2015 roku przez Korzeniowskiego) i Fundacja Bieg Rzeźnika.
"W gronie osób, które zadeklarowały pokonywanie dystansu 19 lub 35 kilometrów, są też czołowi przed laty sportowcy, jak np. złoty medalista olimpijski z Pekinu (2008) i czterokrotny mistrz świata w wioślarskiej czwórce podwójnej Adam Korol. Złoty wioślarz tym razem wystartuje rodzinnie, bo będzie mu towarzyszyła żona Dagmara.
"Będzie też Maciej Kurzajewski. Dla niego i dla mnie niedzielna próba będzie ostatnim sprawdzianem formy przed startem nowojorskim maratonie 5 listopada" - wspomniał Korzeniowski.

 

W tym roku marka PEUGEOT zaprezentuje uczestnikom i kibicom biegu jeden ze swoich najnowszych modeli: SUV PEUGEOT 5008. 
Nowy SUV PEUGEOT 5008 stanowi doskonałą odpowiedź na oczekiwania wymagających klientów, poszukujących nowych doznań i możliwości wyróżnienia się. Dysponuje mocnymi atutami - spektakularnym PEUGEOT i-Cockpit® drugiej generacji, przykuwającym wzrok designem, zoptymalizowaną konstrukcją i zaawansowanym technologicznie wyposażeniem. Gdy wsiada się do nowego SUV-a PEUGEOT 5008, nie sposób nie zwrócić uwagi na fantastyczne, futurystyczne stanowisko kierowcy - to właśnie najnowszy PEUGEOT i-Cockpit® czyli kompaktowa kierownica, ekran dotykowy 8″ przypominający tablet, zainstalowany w centralnym punkcie deski rozdzielczej oraz panel wirtualnych zegarów o przekątnej 12,3”, który ma możliwość konfiguracji i personalizacji. Dostarcza on wszystkich niezbędnych podczas jazdy informacji. Panel centralny został również wyposażony w 6 przełączników typu „Toggle switch”, które zapewniają bezpośredni dostęp do głównych funkcji auta takich jak system audio, klimatyzacja, nawigacja, parametry samochodu i telefonu. PEUGEOT 5008 oferuje 7 miejsc. W drugim rzędzie zainstalowano 3 niezależne fotele, zapewniając zarówno kierowcy jak i pasażerom identyczny komfort podróżowania.
Nowy SUV PEUGEOT 5008 to uosobienie wartości marki PEUGEOT – elegancki, dynamiczny, zaprojektowany z dbałością o najdrobniejsze detale i zapewniający niespotykaną dotąd przyjemność z jazdy.