Sytuacja zdrowotna (COVID 19) Dowiedz się więcej

PEUGEOT laureatem nagrody Red Dot Product Design 2017

Aktualności

Red Dot Product Design to jedna z najważniejszych nagród w branży designu.  Międzynarodowe jury złożone z 39 ekspertów wyróżniło w tym roku opracowaną przez PEUGEOT i MICRO hulajnogę ze wspomaganiem elektrycznym e-Kick. Jury doceniło jakość produktu oraz podjęcie wyzwania ekologicznej mobilności w mieście. Przedstawiciele obu firm odbiorą nagrodę 3 lipca w Essen w Niemczech.

Red Dot Produkt Design to pierwsza nagroda, którą PEUGEOT i MICRO otrzymały za hulajnogę ze wspomaganiem elektrycznym. Została ona wprowadzona na rynek jednocześnie z nowym SUV-em PEUGEOT 3008. Hulajnoga e-Kick i nowy PEUGEOT 3008, niedawno uznany za Samochód Roku 2017 stanowią zwycięski duet. Jury doceniło jakość innowacyjnego projektu i wyjątkowe cechy e-Kick.

  • PEUGEOT i MICRO stworzyły e-Kick w taki sposób, by stanowiła ekologiczny środek transportu w mieście. Jej użytkownik może w ten sposób pokonać ostatnie kilometry trasy po zaparkowaniu samochodu. Hulajnogę można ładować w bagażniku samochodu. Waży zaledwie 8,5 kg, osiąga maksymalną prędkość 25 km/h i ma zasięg 12 km;
  • Pomysłowe „ramię-kierownica” zaprojektowane przez Peugeot Design Lab pozwala użytkować ją multimodalnie, a jej złożenie trwa kilka sekund. Niewielki ciężar i rozmiar sprawiają, że złożoną hulajnogę można również przewozić metrem, autobusem czy pociągiem.

Hulajnoga ze wspomaganiem elektrycznym premium e-Kick jest sprzedawana w Europie od listopada 2016 roku i kosztuje 1190 euro bruttoi. Można ją kupić w niektórych punktach sprzedaży PEUGEOT i MICRO oraz w sklepach internetowych PEUGEOT Lifestyle i MICRO.

Nagroda Red Dot Product Design za projekt produktu jest międzynarodowym wyróżnieniem przyznawanym co roku od 1955 roku. Jury złożone z 39 ekspertów z różnych krajów - designerów, architektów i wykładowców - wyłania najlepsze produkty roku. Od 3 lipca E-Kick będzie pokazywana przez rok w Muzeum Red Dot Design w Essen, w Niemczech.

Wszystkie informacje o Peugeot Design Lab na stronie www.peugeotdesignlab.com

Odkryj kulisy projektów Peugeot Design Lab na Instagramie: @peugeotdesignlab

Wszystkie produkty lifestylowe w sklepie PEUGEOT na stronie https://boutique.peugeot.com