Sytuacja zdrowotna (COVID 19) Dowiedz się więcej

Nowy SUV PEUGEOT 3008 zwyciężył w plebiscycie Fleet Awards

Aktualności

Nowy SUV PEUGEOT 3008 dołączył do grona liderów polskiej branży flotowej.

Głosami tysięcy fleet managerów – praktyków i znawców procesów zakupowych i zarządczych w firmowych car parkach, został uznany za najlepszy samochód w kategorii Średni SUV/ Crossover w prestiżowym plebiscycie Fleet Awards 2017.

 

Plebiscyt Fleet Awards Polska to kilkumiesięczny projekt, którego celem jest prezentacja najlepszych produktów i usług flotowych oraz najnowszych propozycji motoryzacyjnych dedykowanych przedsiębiorcom na rynku polskim.

 

Projekt składa się z dwóch integralnych części – głosowania internetowego oraz Wielkiego Testu Flotowego.

Tegoroczne głosowanie internetowe odbyło się za pośrednictwem platformy fleet-awards.pl. Aby oddać ważny głos należało się zarejestrować i założyć unikalne osobiste konto na portalu do głosowania. Zewnętrza firma audytorska czuwała nad przebiegiem on-line’owej części projektu, weryfikując jurorów pod kątem ich profilu zawodowego (tylko fleet managerowie mogli oddać głos, który zaliczany był na poczet konkretnej marki/produktu/usługi). W tym roku blisko 10 000 decydentów branży flotowej założyło konta i wskazało swoich faworytów!

Do tej części zaproszeni zostali również dziennikarze motoryzacyjni, których wiedza oraz doświadczenie pozwalają na wydanie oceny. Blisko 100 osób zawodowo związanych ze  światem motoryzacji poświęciło czas i uważnie przestudiowało wszystkie nominacje aby wybrać najlepsze ich zdaniem oferty.

W przypadku nominowanych ponad 120 modeli samochodów średnia ocena z internetowego głosowania stanowiła 0,3 oceny finalnej.

Ocena samochodów jest bardzo złożona i kompleksowa. Istotą pracy fleet managera jest odpowiednie szacowanie kosztów utrzymania samochodów firmowych oraz zapewnienie mobilności pracownikom. Z tego powodu rolę odgrywają również wartości rezydualne nominowanych pojazdów. W tym zakresie Partner Merytoryczny – firma Info-Ekspert – przygotowała komplet opracowań uwzględniając parametry, okres użytkowania oraz przebieg każdego modelu  z osobna. Wartość rezydualna miała rangę 0,2 w końcowej nocie dla samochodów.

 

 

 

 

Z kolei ocena jurorów podczas Wielkiego Testu Flotowego stanowiła 0,5 końcowej noty. 304 jurorów sprawdziło wszystkie nominowane samochody i na podstawie specjalnie przygotowanych testów dynamicznych, podczas jazd miejskich oraz weryfikacji systemów pokładowych wystawiło noty każdemu z pojazdów. Specjalnie do tego celu skonstruowana karta do głosowania pozwalała na ocenienie ergonomii wnętrza, przyspieszenia, pojemności bagażnika, systemów pokładowych, zawieszenia i czułości układu kierowniczego.

 

Nowy SUV PEUGEOT 3008 stanowi doskonałą odpowiedź na oczekiwania wymagających klientów, poszukujących nowych doznań i możliwości wyróżnienia się. Dysponuje mocnymi atutami - spektakularnym PEUGEOT i-Cockpit® drugiej generacji, przykuwającym wzrok designem, zoptymalizowaną konstrukcją i zaawansowanym technologicznie wyposażeniem. Gdy wsiada się do nowego SUV-a PEUGEOT 3008, nie sposób nie zwrócić uwagi na fantastyczne, futurystyczne

stanowisko kierowcy - to właśnie najnowszy PEUGEOT i-Cockpit® czyli jeszcze bardziej kompaktowa kierownica, ekran dotykowy 8″ przypominający tablet, zainstalowany w centralnym

punkcie deski rozdzielczej oraz panel wirtualnych zegarów o przekątnej 12,3”, który ma możliwość konfiguracji i personalizacji. Dostarcza on wszystkich niezbędnych podczas jazdy informacji. Panel centralny został również wyposażony w 6 przełączników typu „Toggle switch”, które zapewniają bezpośredni dostęp do głównych funkcji auta takich jak system audio, klimatyzacja, nawigacja, parametry samochodu i telefonu.

Nowy SUV PEUGEOT 3008 to uosobienie wartości marki PEUGEOT – elegancki, dynamiczny, zaprojektowany z dbałością o najdrobniejsze detale i zapewniający niespotykaną dotąd przyjemność z jazdy.

 

Walory nowego SUV-a PEUGEOT 3008 doceniło międzynarodowe grono dziennikarzy nagradzając ten model prestiżowym tytułem Car of the Year 2017.

Zwycięstwo w Plebiscycie Fleet Awards potwierdza klasę tego modelu i jego atrakcyjność dla ważnego rynku klientów flotowych.

 

Kontakt dla mediów:

Dorota Kozłowska                                                                     

dorota.kozlowska@peugeot.com                                             

                                              

Tel. : +48 22 44 42 114                                                                            

Tel kom. : +48 507 008 185

 

PEUGEOT

Marka Peugeot obiecuje użytkownikom swoich samochodów niezapomniane wrażenia i przyjemność z jazdy, bezkompromisową jakość i elegancką stylistykę, które uwalniają wyjątkowe emocje za kierownicą każdego samochodu Peugeot.

Peugeot działa w blisko 160 krajach i posiada sieć ponad 10 tysięcy punktów sprzedaży. W 2016 r. sprzedaż marki wzrosła o 12,3%, do poziomu 1 919 460 samochodów. Peugeot to połączenie najwyższych standardów, precyzji, atrakcyjnego wyglądu i emocji. Jego ambicją jest zdobycie pozycji powszechnie dostępnej marki premium, obecnej na całym świecie.

W tym roku marka zapisała nową kartę w swojej historii, sięgającej 1889 roku, dzięki niedawnemu potrójnemu zwycięstwu nowego PEUGEOT 3008 DKR w kolejnej edycji legendarnego Rajdu Dakar.