Nowy SUV PEUGEOT 3008 nagrodzony na Światowym Festiwalu

car of the year

Nowy SUV PEUGEOT 3008 zdobył na 32. Międzynarodowym Festiwalu Samochodowym główną nagrodę za najlepsze wnętrze 2016 roku. W trakcie ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się 31 stycznia w Pałacu Inwalidów w Paryżu, trofeum odebrał Gilles Vidal, Dyrektor Stylu marki PEUGEOT.

Nagroda główna za najlepsze wnętrze roku jest siedemnastą nagrodą, jaką zdobył dotychczas nowy SUV PEUGEOT 3008. Od debiutu rynkowego, która miał miejsce w połowie października 2016 r., wystrój wnętrza tego modelu doceniło już ponad 60 tys. klientów na całym świecie. Kabina nowego SUV-a PEUGEOT 3008 jest wyjątkowym projektem, między innymi dzięki najnowszej generacji PEUGEOT i-Cockpit®- nowatorskiemu rozwiązaniu miejsca kierowcy. Zwraca uwagę kompaktową kierownicą oraz panelem wirtualnych zegarów w polu widzenia drogi, z wysokiej rozdzielczości ekranem o przekątnej 12,3’’ i futurystycznym interfejsem, który znajduje się w standardowym wyposażeniu. Pod dużym ekranem dotykowym, intuicyjne przełączniki typu „toggle switch” zapewniają łatwy dostęp do najważniejszych funkcji. Nowy PEUGEOT i-Cockpit® wyróżnia się wśród najnowszych projektów marki. Dzięki zaawansowanej technologii wyznacza nowe standardy projektowania samochodowych wnętrz.

„Wnętrze nowego SUV-a PEUGEOT 3008 jest doskonałym przykładem udanej równowagi pomiędzy technologią cyfrowych wyświetlaczy a naturalnymi materiałami, takimi jak drewno dębowe lub tkaniny. Cyfrowe wyświetlacze można dostosować do potrzeb kierowcy dzięki konfigurowalnemu oświetleniu i interfejsom” – powiedział Gilles Vidal, Dyrektor Stylu marki PEUGEOT.

Co roku na Międzynarodowym Festiwalu Samochodowym nagradzane są najbardziej atrakcyjne stylizacje samochodowe. Jury składającemu się z ekspertów z dziedziny motoryzacji, mody, kultury i wzornictwa przewodniczy znany architekt Jean-Michel Wilmotte.

 

Kontakt dla mediów:

www.peugeot-pressepro.com / presse@peugeot.com

Martine Pradignac martine.pradignac@peugeot.com  / +33 1 40 66 55 19

Florent Adeline florent.adeline@peugeot.com  / +33 1 40 66 53 42

Peugeot

Marka Peugeot obiecuje użytkownikom swoich samochodów niezapomniane wrażenia i przyjemność z jazdy, bezkompromisową jakość i elegancką stylistykę, które uwalniają wyjątkowe emocje za kierownicą każdego samochodu Peugeot. Peugeot działa w blisko 160 krajach i posiada sieć ponad 10 tysięcy punktów sprzedaży. W 2016 r. sprzedaż marki wzrosła o 12,3%, do poziomu 1 919 460 samochodów. Peugeot to połączenie najwyższych standardów, precyzji, atrakcyjnego wyglądu i emocji. Jego ambicją jest zdobycie pozycji powszechnie dostępnej marki premium, obecnej na całym świecie.

W tym roku marka zapisała nową kartę w swojej historii, sięgającej 1889 roku, dzięki niedawnemu potrójnemu zwycięstwu nowego PEUGEOT 3008 DKR w kolejnej edycji legendarnego Rajdu Dakar.