Sytuacja zdrowotna (COVID 19) Dowiedz się więcej

Nowy SUV PEUGEOT 3008 nagrodzony na Światowym Festiwalu

car of the year

Nowy SUV PEUGEOT 3008 zdobył na 32. Międzynarodowym Festiwalu Samochodowym główną nagrodę za najlepsze wnętrze 2016 roku. W trakcie ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się 31 stycznia w Pałacu Inwalidów w Paryżu, trofeum odebrał Gilles Vidal, Dyrektor Stylu marki PEUGEOT.

Nagroda główna za najlepsze wnętrze roku jest siedemnastą nagrodą, jaką zdobył dotychczas nowy SUV PEUGEOT 3008. Od debiutu rynkowego, która miał miejsce w połowie października 2016 r., wystrój wnętrza tego modelu doceniło już ponad 60 tys. klientów na całym świecie. Kabina nowego SUV-a PEUGEOT 3008 jest wyjątkowym projektem, między innymi dzięki najnowszej generacji PEUGEOT i-Cockpit®- nowatorskiemu rozwiązaniu miejsca kierowcy. Zwraca uwagę kompaktową kierownicą oraz panelem wirtualnych zegarów w polu widzenia drogi, z wysokiej rozdzielczości ekranem o przekątnej 12,3’’ i futurystycznym interfejsem, który znajduje się w standardowym wyposażeniu. Pod dużym ekranem dotykowym, intuicyjne przełączniki typu „toggle switch” zapewniają łatwy dostęp do najważniejszych funkcji. Nowy PEUGEOT i-Cockpit® wyróżnia się wśród najnowszych projektów marki. Dzięki zaawansowanej technologii wyznacza nowe standardy projektowania samochodowych wnętrz.

„Wnętrze nowego SUV-a PEUGEOT 3008 jest doskonałym przykładem udanej równowagi pomiędzy technologią cyfrowych wyświetlaczy a naturalnymi materiałami, takimi jak drewno dębowe lub tkaniny. Cyfrowe wyświetlacze można dostosować do potrzeb kierowcy dzięki konfigurowalnemu oświetleniu i interfejsom” – powiedział Gilles Vidal, Dyrektor Stylu marki PEUGEOT.

Co roku na Międzynarodowym Festiwalu Samochodowym nagradzane są najbardziej atrakcyjne stylizacje samochodowe. Jury składającemu się z ekspertów z dziedziny motoryzacji, mody, kultury i wzornictwa przewodniczy znany architekt Jean-Michel Wilmotte.

 

Kontakt dla mediów:

www.peugeot-pressepro.com / presse@peugeot.com

Martine Pradignac martine.pradignac@peugeot.com  / +33 1 40 66 55 19

Florent Adeline florent.adeline@peugeot.com  / +33 1 40 66 53 42

Peugeot

Marka Peugeot obiecuje użytkownikom swoich samochodów niezapomniane wrażenia i przyjemność z jazdy, bezkompromisową jakość i elegancką stylistykę, które uwalniają wyjątkowe emocje za kierownicą każdego samochodu Peugeot. Peugeot działa w blisko 160 krajach i posiada sieć ponad 10 tysięcy punktów sprzedaży. W 2016 r. sprzedaż marki wzrosła o 12,3%, do poziomu 1 919 460 samochodów. Peugeot to połączenie najwyższych standardów, precyzji, atrakcyjnego wyglądu i emocji. Jego ambicją jest zdobycie pozycji powszechnie dostępnej marki premium, obecnej na całym świecie.

W tym roku marka zapisała nową kartę w swojej historii, sięgającej 1889 roku, dzięki niedawnemu potrójnemu zwycięstwu nowego PEUGEOT 3008 DKR w kolejnej edycji legendarnego Rajdu Dakar.