Sytuacja zdrowotna (COVID 19) Dowiedz się więcej

Belgia gościnna dla zespołu PEUGEOT Total

Belgia gościnna dla zespołu PEUGEOT Total

Peugeot

Zapowiadany triumf stał się faktem. Podczas 3. rundy Samochodowych Mistrzostw Świata FIA w Rallycrossie zwycięstwo odnotował członek Teamu PEUGEOT Total – Sébastien Loeb. Doświadczony kierowca potwierdził swój niezwykły talent i awansował na drugie miejsce w klasyfikacji. O wielkim sukcesie może mówić również Timmy Hansen, który stanął na najniższym stopniu podium. Osiągnięcia zawodników przełożyły się bezpośrednio na wyniki całej drużyny. Po belgijskim odcinku załoga spod znaku Lwa awansowała na drugie miejsce w kategorii producentów.

Triumf Sébastiena Loeba

Już pierwsze sesje kwalifikacyjne Q1 i Q2 zapowiadały wielki, belgijski sukces. Loeb prowadził niezwykle konsekwentnie i mimo padającego deszczu utrudniającego rywalizację zaliczał regularne, obiecujące wyniki. W trzeciej sesji został zablokowany przez wolniejszych konkurentów, a czwartą ukończył na drugim miejscu.  Łącznie po etapie kwalifikacji kierowca zajął 4. pozycję.

 Rywalizacja na tak doświadczonego zawodnika podziałała motywująco. Dynamiczna i konsekwentna jazda w półfinale zapewniła Loeb’owi pole position w wyścigu finałowym, który również okazał się wielkim sukcesem. Zapewnił kierowcy pierwszy triumf w sezonie i pozwolił objąć drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

  

Determinacja Timmy Hansena

Wysoką, trzecią pozycją może pochwalić się również Timmy Hansen. Zawodnik kwalifikacje rozpoczął niezwykle udanie. W Q1, Q2 i Q3 zajął odpowiednio trzecie, drugie i pierwsze miejsce. Mniej szczęścia miał w czwartej sesji, którą ukończył na 7. pozycji.

W półfinale Hansen startował jako lider, jednak w wyniku zderzenia z samochodem konkurenta obrócił się i znalazł na ostatnim miejscu. Początkowe niepowodzenia nie zniechęciły go jednak. Niemal bezbłędna jazda i konsekwencja w wyprzedzaniu zapewniły mu ostatecznie trzecie miejsce, uprawniające do startu w finale. W ostatecznym rozstrzygnięciu zawodnik potwierdził klasę i mimo wymagających konkurentów na metę dotarł z trzecim czasem, zdobywając tym samym swoje pierwsze podium w tym sezonie.