Nowy 508 SW

PPD

PEUGEOT Nowy 508 SW

od 1 PLN

od 1 PLN

Pełen inteligentnych technologii innowacyjny Peugeot 508 SW ma szereg rozwiązań stworzonych z myślą o zwiększonym bezpieczeństwie oraz komfortowym użytkowaniu.

USŁUGA PEUGEOT CONNECT SOS

Usługa Peugeot Connect SOS czuwa nad pasażerami w razie kolizji. Po aktywacji poduszek powietrznych lub pirotechnicznych napinaczy pasów bezpieczeństwa urządzenie to powiadamia służby ratunkowe. Naciskając przycisk SOS na desce rozdzielczej, użytkownik może również samodzielnie wezwać pomoc. Następuje wówczas natychmiastowa lokalizacja pojazdu oraz zostają wysłane odpowiednie służby ratunkowe.

/image/80/0/peugeot-508sw-kamera-cofania.53800.jpg

Kamera cofania

Kamera cofaniai aktywuje się automatycznie, gdy użytkownik wrzuci wsteczny bieg. Zapewnia ona podgląd obszaru za pojazdem na ekranie dotykowym i tym samym ułatwia parkowanie, czyniąc je bezpieczniejszym.

/image/80/1/peugeot-508sw-czujniki-parkowania.53801.jpg

Czujniki parkowania i system monitorowania martwego pola

System wspomagania parkowaniai wykorzystuje sygnały dźwiękowe i wizualne, aby ostrzegać kierowcę o obiektach znajdujących się za i przed pojazdem.

Dzięki czterem czujnikom umieszczonym w przednim i tylnym zderzaku system monitorowania martwego pola (wyposażenie obowiązkowe w wersji z przednim systemem wspomagania parkowania) podczas jazdy ostrzega kierowcę o pojawieniu się tam pojazdu, wykorzystując pomarańczowe diody LED wbudowane w lusterka zewnętrzne.

KOLOROWY WYŚWIETLACZ PRZEZIERNY Head-Up Display

/image/80/2/peugeot-508sw-wyswietlacz-head-up-display.53802.jpg

Urządzenie to umożliwia odczyt najistotniejszych informacji na temat jazdy bez konieczności odrywania wzroku od drogi, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo.

Na chowanej płytce kolorowego wyświetlacza przeziernego Head-Up Display umieszczonego w zasięgu wzroku kierowcy pojawiają się istotne dane na temat jazdy. Dzięki temu kierowca jest na bieżąco informowany o aktualnej prędkości, komendach tempomatui i systemu nawigacjii.

DOŚWIETLANIE ZAKRĘTÓW

Jeśli włączone są światła mijania lub drogowe, gdy pojazd porusza się z prędkością poniżej 40 km/h, snop światła lamp przeciwmgłowych doświetla zakręty. Dodatkowe oświetleniei sprawdza się szczególnie w warunkach jazdy miejskiej, na skrzyżowaniach, na krętych drogach oraz parkingach.

ELEKTRYCZNY HAMULEC POSTOJOWY

Elektryczny hamulec postojowyi pełni dwie podstawowe funkcje: automatycznie załącza się po wyłączeniu silnika (nawet podczas krótkiego postoju) i dezaktywuje, gdy kierowca naciśnie pedał przyspieszenia. Funkcja wspomagania ruszania na wzniesieniu (Hill Assist) współpracuje z hamulcem postojowym, blokując koła na krótką chwilę (2 sekundy), aby zapobiec staczaniu się pojazdu podczas ruszania na stromym zboczu.

UKŁAD ESP

Dzięki układowi stabilizacji toru jazdy (ESP) Peugeot 508 SW wyróżnia się znakomitym prowadzeniem, właściwościami jezdnymi oraz wysokim poziomem bezpieczeństwa czynnego. W skład układu ESP wchodzą systemy zależne, takie jak układ zapobiegający blokowaniu kół (ABS) oraz ich nadmiernemu uślizgowi (ASR), system elektronicznego rozdziału siły hamowania (CBC), system wspomagania nagłego hamowania (AFU), system zapobiegania niezamierzonemu gaśnięciu silnika (MSR) czy układ inteligentnej kontroli trakcji, które wspomagają kierowcę w trudnych warunkach drogowych.

PODUSZKI POWIETRZNE

W razie wypadku podróżnych chroni system sześciu poduszek powietrznychi: dwie przednie, dwie boczne oraz dwie kurtynowe dla przednich i tylnych foteli.