Wyposażenie z zakresu systemów wspomagania kierowcy sprawia, że 508 RXH BlueHDi łączy nieprzeciętne osiągi z precyzyjnym i bezpiecznym prowadzeniem.

/image/46/0/peugeot_508_2014_251_fr_img2_21.52460.jpg

Kamera cofania z obrysem samochodu

Kamera cofania uruchamia się automatycznie po włączeniu biegu wstecznego. Umożliwia ona kierowcy obserwację manewrów na dużym ekranie dotykowym, ułatwiając parkowanie i zwiększając bezpieczeństwo.

/image/46/1/peugeot_508rxh_2014_028_fr2.52461.jpg

Asystent parkowania i martwego pola

Przedni i tylny asystent parkowania wykorzystuje sygnały dźwiękowe i informacje graficzne do informowania kierowcy o odległości pomiędzy samochodem a innymi obiektami, co znacznie ułatwia manewrowanie.

Dzięki czterem czujnikom w przednim i tylnym zderzaku asystent martwego pola (instalowany zawsze wraz z przednim asystentem parkowania) ostrzega, gdy inny pojazd znajdzie się w martwym polu lusterka w trakcie ruchu pojazdu poprzez włączenie pomarańczowych diod LED na lusterku zewnętrznym z odpowiedniej strony.

HEAD-UP DISPLAY

/image/46/2/508_2010_111_fr_img1.52462.jpg

Funkcja ta udostępnia podstawowe informacje dla kierowcy bez konieczności odrywania oczu od drogi – zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa prowadzenia.

Head-up display wyświetla najważniejsze dane w kolorze na wysuwanym panelu, znajdującym się w polu widzenia, dzięki czemu kierowca zawsze zdaje sobie sprawę z prędkości pojazdu, ustawień tempomatu oraz systemu nawigacji satelitarnej.

FUNKCJA DOŚWIETLANIA ZAKRĘTÓW

/image/46/3/508rxh4.52463.gif

Gdy włączone są światła mijania lub drogowe, funkcja doświetlenia zakrętów zapewnia oświetlenie wewnętrznej strony każdego zakrętu światłami LED.

ELEKTRYCZNY HAMULEC POSTOJOWY

/image/46/4/508rxh3.52464.jpg

Elektryczny hamulec postojowy (FSE) łączy w sobie dwie funkcje: załącza się automatycznie za każdym razem, gdy silnik przestanie pracować (obejmuje to również zgaśnięcie silnika), i automatycznie zwalnia się, gdy samochód rusza. Można go również włączyć i wyłączyć ręcznie.

Funkcja wspomagania ruszania na wzniesieniu (Hill Assist) wykorzystywana wraz z elektrycznym hamulcem postojowym, powoduje włączenie hamulca na chwilę (2 sekundy), gdy pojazd znajduje się na pochyłości (>3%), z siłą odwrotnie proporcjonalną do wybranej prędkości.

ESP

Dzięki kontroli toru jazdy ESP Peugeot 508 RXH BlueHDi łączy świetne trzymanie się drogi z wysokim poziomem aktywnego bezpieczeństwa. System ma wiele różnych funkcji: układ przeciwdziałający blokowaniu kół (ABS), układ zapobiegający poślizgowi kół napędzanych (ASR), elektroniczny rozdzielacz siły hamowania (EBV i CBC), asystenta hamowania awaryjnego (EBA), układ zapobiegający gaśnięciu silnika (MSR) oraz inteligentną kontrolę trakcji, funkcję umożliwiającą kierowcy optymalizację jazdy w warunkach ograniczonej przyczepności nawierzchni.

PODUSZKI POWIETRZNE

/image/46/5/planche_e_508_rxh_v21.52465.jpg

W przypadku kolizji bezpieczeństwo podróżujących zwiększa 6 poduszek powietrznych (w standardzie: 2 poduszki przednie, 2 poduszki boczne i 2 kurtyny powietrzne z przodu i z tyłu).