Mimo opływowej sylwetki i kompaktowych wymiarów Peugeot 5008 oferuje przestronne i bardzo ergonomicznie rozplanowane wnętrze.

DESKA ROZDZIELCZA

/image/49/7/peugeot-5008-deska-rozdzielcza.51497.jpg

Lekko nachylona płaszczyzna deski rozdzielczej, którą wykonano z materiałów najwyższej jakości, odzwierciedla dynamiczne linie nadwozia.

WZORCOWA FUNKCJONALNOŚĆ

Dostępny w wersji 5- i 7i-osobowej Peugeot 5008 to pojazd niezwykle praktyczny i funkcjonalny. Wszystkie fotele można indywidualnie składać aż do uzyskania płaskiej podłogi przedziału bagażowego.

BAGAŻNIK

/image/50/7/peugeot-5008-bagaznik.51507.jpg

Dostęp do bagażnika Peugeot 5008 jest niezwykle prosty. Przedział bagażowy oferuje wyjątkową jak na kompaktowego minivana pojemność, bowiem przy konfiguracji z pięcioma fotelami maksymalnie pod roletą można przewieźć 679 dm3 ładunku. Jeśli to nie wystarczy, zawsze istnieje możliwość złożenia foteli drugiego i trzeciego rzędui, co pozwala stworzyć przedział ładunkowy o idealnie płaskiej podłodze. Ponadto można również złożyć fotel pasażera z przodui i przewozić przedmioty o maksymalnej długości 2,76 m. Innymi słowy, pełną funkcjonalność osiąga się bez konieczności demontażu któregokolwiek z foteli.

SCHOWKI

/image/50/8/peugeot-5008-schowski.51508.jpg

Rodzinne wnętrze modelu 5008 skrywa szereg inteligentnie pomyślanych schowków. Z przodu znajduje się spory, wentylowany schowek w desce rozdzielczej, którego uzupełnieniem pozostają przestronne kieszenie w drzwiach, oraz kolejny schowek pod kierownicą. Pasażerowie drugiego rzędu foteli mają do dyspozycji schowki przy podłodze oraz kieszenie w drzwiach, zaś osoby zasiadające w trzecim rzędziei mogą korzystać ze schowków w podłokietniku.

KOMFORT

/image/50/9/peugeot-5008-komfort.51509.jpg

Wiele rozwiązań w kabinie modelu 5008 dowodzi dbałości projektantów o wygodę pasażerów tylnych rzędów. Stoliki w oparciach przednich foteli rozkładają się od góry, aby nie zahaczać o nogi podróżnych. Ponadto istnieje możliwość regulacji długości i nachylenia siedzeń drugiego rzędu. W kabinie modelu 5008 znajdziemy również boczne kurtyny przeciwsłoneczne przy drugim i trzecim rzędzie fotelii.

AKCESORIA

Dedykowane akcesoria pozwolą w większym stopniu dostosować zakupiony egzemplarz modelu 5008 do własnych upodobań i potrzeb, tym samym zwiększając przyjemność z jazdy. Akcesoria te produkowane są zgodnie z surowymi normami jakości firmy Peugeot i stanowią idealne uzupełnienie designu i stylistyki modelu 5008.

PANORAMICZNE OKNO DACHOWE

/image/51/7/peugeot-5008-panoramiczne-okno-dachowe2.51517.jpg

Dzięki panoramicznemu oknu dachowemui oraz szerokiej szybie czołowej Peugeot 5008 może się pochwalić powierzchnią przeszklenia równą 3,39 m². Potęguje to wrażenie przestronności kabiny oraz gwarantuje jej znakomite doświetlenie.

TAPICERKA

Wybierz tapicerkę materiałową lub skórzaną:

1 – skóra naturalna Claudia Tramontanei

2 – tapicerka tkaninowa Strada Tramontane

3 – tapicerka tkaninowa Linge Tramontane

POZYCJA ZA KIEROWNICĄ

/image/52/1/peugeot-5008-pozycja-za-kierownica.51521.jpg

Kokpit całkowicie podporządkowano wygodzie kierowcy. Wysoka pozycja za kierownicą poza komfortem i przyjemnością z jazdy przekłada się również na dobrą widoczność drogi, w czym pomagają także odpowiednie nachylenie koła kierownicy oraz szeroka szyba czołowa. Kierowca może się tu poczuć równie komfortowo jak w limuzynie. Ogromne znaczenie ma również ergonomiczne rozplanowanie i łatwy dostęp do wszystkich przełączników i przycisków, a także czytelne zegary i wskaźniki.