Peugeot 5008 został wyposażony w najnowocześniejsze systemy ochrony podróżnych, dzięki czemu mogą się oni czuć pewnie i bezpiecznie.

PODUSZKI POWIETRZNE DLA WSZYSTKICH FOTELI

Peugeot 5008 posiada układ sześciu poduszek powietrznych, które mają za zadanie chronić pasażerów we wszystkich trzech rzędach foteli (w trzyrzędowej wersji modelu). Poduszkę dla przedniego fotela pasażera można dezaktywować w celu bezpiecznego montażu fotelika dziecięcego.

TEMPOMAT I OGRANICZNIK PRĘDKOŚCI

/image/52/8/peugeot-5008-tempomat-i-ogranicznik-predkosci.51528.jpg

Niezależnie od wersji silnikowej model 5008 jest standardowo wyposażony w tempomat z ogranicznikiem prędkości. Tempomat pozwala jechać ze stałą, zadaną prędkością (na przykład na stromej drodze), a ogranicznik prędkości umożliwia ustalenie nieprzekraczalnej prędkości maksymalnej.

INTELIGENTNY UKŁAD KONTROLI TRAKCJI

Inteligentny układ kontroli trakcji stanowi bardziej rozbudowaną wersję konwencjonalnego układu TCS. Pomaga on zawczasu wykrywać możliwe ryzyko uślizgu kół napędowych i przejmując funkcję systemu ASR, redukuje to zjawisko, zapewniając dobrą przyczepność i stabilność toru jazdy.

ELEKTRONICZNY HAMULEC POSTOJOWY ORAZ SYSTEM HILL ASSIST

Peugeot 5008 jest standardowo wyposażony w elektroniczny hamulec postojowy, który załącza się automatycznie po wyłączeniu silnika i jest zwalniany po jego ponownym uruchomieniu i naciśnięciu pedału przyspieszenia. Urządzenie to współpracuje z systemem ułatwiającym jazdę na wzniesieniu (Hill Assist), który zapobiega niekontrolowanemu staczaniu się pojazdu podczas ruszania na stromej nawierzchni.

ALARM

/image/52/9/peugeot-5008-alarm.51529.jpg

Zdalnie sterowany układ alarmowy pozwala lepiej chronić Peugeot 5008 przed włamaniem lub kradzieżą.

UKŁAD ESP

Wszystkie wersje modelu 5008 zapewniają dynamiczne osiągi i wysoki poziom bezpieczeństwa czynnego dzięki standardowo montowanemu układowi ESP, który obejmuje układ zapobiegający blokowaniu kół podczas hamowania (ABS), układ zapobiegający uślizgowi kół (ASR), układ elektronicznego rozdziału siły hamowania (EBV oraz CBC), system wspomagania nagłego hamowania (EBA) oraz system przeciwdziałający poślizgowi kół napędowych (MSR).

PASY BEZPIECZEŃSTWA

Przednie fotele wyposażono w pasy bezpieczeństwa z ogranicznikami siły napięcia i pirotechnicznymi napinaczami. Tylne fotele posiadają trzypunktowe pasy bezpieczeństwa z ogranicznikami siły napięcia. Wszystkie fotele podpięte są do systemu ostrzegania o niezapiętych pasach bezpieczeństwa.

PEUGEOT CONNECT SOS

/image/53/0/peugeot-5008-connect-sos.51530.jpg

System Peugeot Connect SOSi aktywuje się po kolizji. Po odpaleniu poduszek powietrznych lub aktywacji pirotechnicznych napinaczy pasów bezpieczeństwa zostaje wysłane automatyczne wezwanie pomocy. Wezwanie takie może również zostać wykonane samodzielnie przez pasażerów za pomocą przycisku SOS na desce rozdzielczej. Po ustaleniu lokalizacji pojazdu system powiadamia odpowiednie służby ratunkowe.

BEZPIECZEŃSTWO DZIECKA

Aby zapewnić maksymalny poziom ochrony dzieci w pojeździe, możliwe jest zablokowanie systemu otwierania tylnych bocznych okien, które dodatkowo oferują funkcję zabezpieczenia przed przycięciem palców. W drugim rzędzie foteli zainstalowano trzy zestawy montażowe Isofix oraz trzy punkty kotwiczenia w oparciach.

SYSTEM DISTANCE ALERT (ARTIV)

/image/53/1/peugeot-5008-system-distance-alert-artiv2.51531.jpg

System Distance Alert®i pomaga zachować bezpieczną odległość między pojazdami, za pomocą wyświetlacza przeziernego HUD informując kierowcę o dystansie od samochodu poprzedzającego. Kierowca może samodzielnie dostosować czas i odległość, po której przekroczeniu ma się pojawiać taki alert.