Peugeot 3008 oferuje całość technologii podnoszących bezpieczeństwo.

/image/47/3/peugeot-3008-kamera-cofania1.80473.jpg

KAMERA COFANIA

Kamera cofaniai przekazuje na wyświetlacz obraz strefy znajdującej się z tyłu samochodu. Obrys samochodu jest zaznaczony kolorową linią.

/image/47/4/peugeot-3008-asystent-parkowania.80474.jpg

ASYSTENT PARKOWANIA

W mieście przydatny okazuje się system pomiaru dostępnego miejsca do parkowania i informujący kierowcę, czy dane miejsce jest wystarczające. System wspomagania parkowania informuje kierowcę o odległości dzielącej samochód od przeszkody.

DŹWIĘKOWY I GRAFICZNY SYSTEM POMOCY W PARKOWANIU PRZODEM I TYŁEM

Cenna pomoc podczas manewrowania - system pomocy w parkowaniu, informuje kierowcę o zbliżającej się przeszkodzie, poprzez graficzną informację na centralnym ekranie i sygnał dźwiękowy z głośnika znajdującego się najbliżej przeszkody, którego częstotliwość wzrasta wraz z malejącą odległością. Funkcja ta, dostępna jest zarówno dla systemu pomocy w parkowaniu tyłem jaki systemu pomocy w parkowaniu przodem i tyłem.

/image/47/5/peugeot-3008-radar-odleglosci.80475.jpg

RADAR ODLEGŁOŚCI

Radar odległości od pojazdu poprzedzającego ARTIVi wykorzystuje radar 24 GHz umieszczony z przodu samochodu do obliczania odległości w stosunku do pojazdu poprzedzającego wyrażonej w sekundach. Jeśli wynik pomiaru jest niższy od wartości określonej przez kierowcę, na wyświetlaczu Head-Up Display pojawia się ostrzeżenie.

/image/47/6/peugeot-3008-hamulec-elektryczny-hill-assist.80476.jpg

HAMULEC ELEKTRYCZNY & HILL ASSIST

Po zaparkowaniu samochodu i wyłączeniu zasilania automatycznie aktywuje się elektryczny hamulec postojowy. Przy ruszaniu z miejsca elektryczny hamulec postojowy zostaje automatycznie zwolniony, gdy tylko kierowca naciśnie pedał gazu. Technologia ta ze względu na niewielkie wymiary dźwigni pozwala wygospodarować dodatkowy, obszerny schowek. Model 3008 jest też wyposażony w system wspomagający ruszanie na wzniesieniu - Hill Assist. Gdy samochód jest ustawiony na pochyłym podłożu, funkcja ta pozwala na utrzymanie zaciśniętego hamulca przez okres dwóch sekund w momencie, gdy kierowca zwalnia pedał. Dzięki temu ma on czas na wciśnięcie pedału gazu i nie musi się obawiać, że samochód może się stoczyć podczas ruszania do przodu lub na wstecznym biegu, np. podczas parkowania równoległego na pochyłej ulicy.

/image/47/7/peugeot-3008-connect-sos.80477.jpg

PEUGEOT CONNECT SOS

System Peugeot Connect SOSi zapewni Ci bezpieczeństwo w razie wypadku. W przypadku aktywacji poduszek powietrznych lub pirotechnicznych pasów bezpieczeństwa system automatycznie wykonuje połączenie alarmowe. Można je również wykonać manualnie dzięki przyciskowi SOS umiejscowionemu w podsufitce. Pojazd zostaje zlokalizowany i odpowiednie służby ratunkowe wysyłane są natychmiastowo na miejsce zdarzenia.

SYSTEM ESP

ESP - system stabilizacji toru jazdy łączy dwie funkcje: system kontroli trakcji (ASR) i system redukcji wahań wokół osi wzdłużnej pojazdu.

TEMPOMAT & OGRANICZNIK PRĘDKOŚCI

Peugeot 3008 oferuje w standardzie całość technologii podnoszących bezpieczeństwo, takich jak tempomat i ogranicznik prędkości.

AKUSTYCZNE SZYBY BOCZNE LAMINOWANE

i

PODUSZKI POWIETRZNE

Zabezpieczenia chroniące podróżujących uzupełnia 6 poduszek powietrznych: dwie przednie poduszki powietrzne, dwie boczne poduszki powietrzne chroniące klatkę piersiową i miednicę, dwie poduszki kurtynowe, które zapewniają boczną ochronę głowy kierowcy i pasażerów.

WZMOCNIONA KONSTRUKCJA NADWOZIA

Struktura nadwozia nowego Peugeot 3008 została wzmocniona i zoptymalizowana (przede wszystkim dzięki zastosowaniu potrójnej ścieżki rozproszenia energii uderzenia z przodu i elementu pochłaniającego energię typu Boge Wagon), w celu zapewnienia kierowcy i pasażerom maksymalnego poziomu bezpieczeństwa, w przypadku zderzenia. Dzięki takiej ochronie, można podróżować z większym zaufaniem.