/image/19/4/peugeot_traveller_header4.68194.jpg

PEUGEOT

Nowy PEUGEOT Traveller Business jest wyposażony w wiele najnowszych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo i komfort jazdy.

SYSTEM ROZPOZNAWANIA ZNAKÓW DROGOWYCH

i

Wielofunkcyjna kamera i rozpoznaje ograniczenia prędkości i ostrzega o nich kierowcę, wyświetlając odpowiedni komunikat na tablicy wskaźników i wyświetlaczu Head-Up Display. System sugeruje, aby ustawić dozwoloną prędkość w regulatorze prędkości, jeżeli jest włączony.

VISIOPARK 1

i

Kamera cofania i jest włączana automatycznie, gdy kierowca wrzuca bieg wsteczny. Wyświetla obraz 180° z tyłu samochodu, jego otoczenie oraz linie, które pomagają kierowcy prawidłowo wykonać manewr i zmieniają się wraz ze skrętem kół. Gdy system wykryje przeszkody, automatycznie powiększy obraz i na żądanie wyświetli dodatkowe ujęcie obiektu, aby uniknąć kolizji.

AKTYWNY HAMULEC BEZPIECZEŃSTWA

i

Aktywny hamulec bezpieczeństwa i to system awaryjnego hamowania nowej generacji, który interweniuje, gdy występuje ryzyko kolizji. Kamera i radar identyfikują zarówno nieruchome, jak i poruszające się obiekty. Gdy kierowca nie zareaguje na czas, system uruchamia układ hamulcowy. Aktywny hamulec bezpieczeństwa pozwala uniknąć kolizji, jeżeli samochód jedzie z prędkością  poniżej 30 km/h, a gdy jedzie szybciej - minimalizuje konsekwencje zderzenia, redukując prędkość.

SYSTEM AUTOMATYCZNEGO PRZEŁĄCZANIA ŚWIATEŁ MIJANIA NA DROGOWE

i

System i jest aktywny w nocy i automatycznie przełącza światła mijania na drogowe (i na odwrót) w zależności od ruchu innych pojazdów, rozpoznanych przez kamerę.

PODUSZKI POWIETRZNE

/image/21/9/peugeot_traveller_layout5-2.68219.jpg

W przypadku zderzenia pasażerów Nowego PEUGEOT Traveller Busines chroni 6 poduszek powietrznych:

- 2 czołowe chroniące głowę i tułów kierowcy oraz pasażera w przypadku zderzenia czołowego,
- 2 boczne chroniące kierowcę i pasażera w przypadku zderzenia bocznego,
- 2 kurtynowe i w drugim i trzecim rzędzie, chroniące głowy pasażerów.

TEST EURO NCAP

Połączenie szerokiej palety wyposażenia zwiększającego bezpieczeństwo z nową, wzmocnioną platformą i strukturą nadwozia Nowego PEUGEOT Traveller dało wymierny efekt - pięć gwiazdek w testach Euro NCAP.