Prowadzenie pojazdu Instictive

Zanurz się w świecie niespotykanych doznań z jazdy! PEUGEOT oferuje szereg zaawansowanych technologii zwiększających poziom komfortu w kabinie i mnoży innowacyjne rozwiązania, dzięki którym każda podróż staje się jeszcze łatwiejsza.

PEUGEOT i-Cockpit

/image/53/7/i-cockpit.71537.jpg

PEUGEOT i-Cockpit® całkowicie zmienia koncepcję miejsca kierowcy i zapewnia całkiem nowy rodzaj doznań z jazdy. Nie tylko spełnia bardzo rygorystyczne założenia techniczne, ale też gwarantuje intuicyjny dostęp do wszystkich elementów sterowania.

Niewielkich rozmiarów kierownica lepiej leży w rękach i umożliwia bardziej dynamiczne reakcje auta, co zapewnia intensywniejsze doznania z jazdy. Wyświetlacz Head-Up Display pozwala na dostęp do informacji niezbędnych do prowadzenia samochodu bez odrywania wzroku od drogi. Nowa środkowa konsola z dużym dotykowym ekranem o przekątnej 9,7" tworzy stylistycznie wyrafinowaną przestrzeń.

Zastosowanie najwyższej jakości materiałów w połączeniu z niewielką liczbą przycisków i przełączników pozwoliło na uzyskanie unikalnej w świecie motoryzacji estetyki. Niepowtarzalna stylistyka PEUGEOT i-Cockpit® została wyróżniona nagrodą dla Najpiękniejszej Kabiny Roku 2013, przyznaną z okazji 29. Międzynarodowego Festiwalu Samochodowego w Paryżu.

/image/53/8/peugeot_3008_2013_024_fr.71538.jpg

HEAD-UP DISPLAY

Dzięki wyświetlaczowi Head-Up Display możesz bez odrywania wzroku od drogi mieć stały dostęp do niezbędnych do prowadzenia samochodu informacji. Najważniejsze są wyświetlane w kolorze na wysuwanej, przezroczystej płytce umieszczonej w polu widzenia. W ten sposób kierowca jest stale informowany o prędkości samochodu, czasie dzielącym jego auto od pojazdu poruszającego się z przodu, prędkościach zadanych regulatora i ogranicznika prędkości oraz o wskazówkach systemu nawigacji.i

/image/53/9/peugeot_208_2014_122_fr.71539.jpg

PARK ASSIST

Technologia Park Assist ułatwia manewry parkowania równoległego i prostopadłego.

Dzięki ultradźwiękowym czujnikom umieszczonym z przodu, boku i tyłu auta Park Assist ocenia wielkość miejsca postojowego, wytycza idealny tor jazdy, steruje układem kierowniczym i dostarcza informacji wizualnych i dźwiękowych o ilości wolnego miejsca.

Kierowcy pozostaje sterowanie pedałami przyspieszenia i hamulca, dźwignią zmianą biegów i sprzęgłem (w wersjach z manualną skrzynią biegów). W każdej chwili możesz przejąć kontrolę nad kierunkiem jazdy, chwytając za kierownicę.

HILL ASSIST

i

Dzięki technologii Hill Assist ruszanie z miejsca i manewry na wzniesieniu są zdecydowanie łatwiejsze.

Podczas ruszania na wzniesieniu (> 3%) funkcja Hill Assist umożliwia unieruchomienie auta na krótką chwilę (mniej więcej dwie sekundy), co daje Ci czas na przeniesienie stopy z pedału hamulca na pedał przyspieszenia.

OCZYSZCZANIE POWIETRZA W KABINIE

/image/54/1/508_1407pc217.71541.jpg

Technologia Pure Blue, opracowana na potrzeby samochodu koncepcyjnego EXALT, zapewnia pasażerom maksimum komfortu podróżowania. Kiedy samochód stoi i nikt nie przebywa w jego wnętrzu, system Pure Blue rozpyla środki bakteriobójcze i grzybobójcze, aby zdezynfekować wnętrze kabiny.

Kiedy pojazd rusza z miejsca, aktywny filtr czyści nawiewane do środka powietrze, aby usunąć z niego lotne związki organiczne i cząsteczki zanieczyszczeń. Dzięki temu kierowca i pasażerowie podróżują w zawsze czystym środowisku.

TEMPOMAT

Technologia regulatora prędkości pozwala kierowcy określić maksymalną prędkość. Po ruszeniu z miejsca samochód automatycznie przyspiesza do tej wartości, co upraszcza jego prowadzenie.

GRIP CONTROL

/image/54/2/peugeot_par_2013_059_fr.71542.jpg
/image/54/3/peugeot_3008_2013_019_fr.71543.jpg

Dzięki systemowi zapobiegającemu poślizgowi kół w połączeniu z oponami Mud & Snow, technologia Grip Control (poprawy trakcji) pozwala zwiększyć skuteczność napędu i przyczepność auta w każdej sytuacji.

Za pomocą umieszczonego w kabinie pokrętła kierowca może wybrać tryb pracy najlepiej dostosowany do pokonywanego właśnie terenu − jazdy po śniegu, błocie lub piasku. Twój PEUGEOT błyskawicznie dostosowuje się do rodzaju nawierzchni, co umożliwia spokojną i bezpieczną jazdę, oczywiście pod warunkiem dostosowania prędkości do ukształtowania terenu.

ACTIVE CITY BRAKE

Active City Brake to aktywny system hamowania ułatwiający jazdę po mieście i zmniejszający ryzyko zderzenia przy małej prędkości. Technologia ta opiera się na umieszczonym na przedniej szybie laserowym czujniku wykrywającym przeszkody. W razie wykrycia zagrożenia przy prędkościach do 30 km/h czujnik automatyczne włącza układ hamulcowy, co pozwala uniknąć kolizji.

DISTANCE ALERT

Ułatwiająca utrzymywanie bezpiecznych odległości technologia Distance Alert® i podaje na wyświetlaczu Head-Up Display informację o czasie dzielącym Cię od pojazdu jadącego z przodu. Za pomocą przełączników typu Toggles Switchesi kierowca może określić czas dzielący jego auto od pojazdu jadącego z przodu, poniżej którego chciałby być ostrzegany. Po przekroczeniu tego czasu system wyemituje wizualny sygnał ostrzegawczy.

/image/65/2/peugeot-308-system-ostrzegania-asystent-parkownia2.53652.jpg

SYSTEM KONTROLI MARTWEGO POLA

Dzięki czterem czujnikom umieszczonym na przednim i tylnym zderzaku, system kontroli martwego pola informuje o obecności innego pojazdu w marwym polu. Aby ostrzec kierowcę, na zewnętrznym lusterku oraz wyświetlaczu uruchamia się sygnał świetlny.

/image/54/5/308_0708tech_l2.71545.jpg

ALARM PRZEKROCZENIA LINII (AFIL)

AFIL, czyli alarm niezamierzonego przekroczenia linii, umożliwia wykrywanie przypadków nieumyślnego przekroczenia linii pasa ruchu przy prędkości powyżej 80 km/h.

W przypadku przekroczenia linii pasa ruchu bez włączenia kierunkowskazu, kierowca jest o tym fakcie błyskawicznie powiadamiany wibracjami po lewej lub prawej stronie swojego fotela, zależnie od kierunku, w którym zmierza auto. Dzięki temu może skorygować tor jazdy i wrócić na właściwy pas ruchu.

Ta opatentowana technologia opiera się na wykorzystaniu sześciu czujników na podczerwień umożliwiających wykrywanie poziomego oznakowania (linii ciągłej) na drogach i autostradach. Jest ona szczególnie przydatna w sytuacjach chwilowej senności i lub spadku koncentracji kierowcy.

OGRANICZNIK PRĘDKOŚCI

System ograniczania prędkości PEUGEOT pozwala ustalić maksymalną dopuszczalną prędkość samochodu. W przypadku osiągnięcia tej prędkości podczas jazdy dalsze przyspieszanie jest ograniczone przez wyczuwalny opór pedału przyspieszenia, co ułatwia przestrzeganie prędkości wprowadzonej do systemu. Kierowca może w każdej chwili dezaktywować tę funkcję.