Z myślą o spełnieniu oczekiwań wszystkich amatorów dynamicznej, sportowej jazdy PEUGEOT we współpracy ze specjalistami z PEUGEOT SPORT oferuje całą gamę modeli i rozwiązań łączących osiągi z doskonałą stylistyką i oszałamiającymi zmysły doznaniami.

GT

Symbol GT będący skrótem od „Grand Tourisme" (lub też po włosku Gran Turismo) oznacza dynamiczne i wyjątkowe wersje samochodów w gamie marki PEUGEOT.
Trzema głównymi cechami wyróżniającymi modele GT są: posiadający dużą moc silnik zapewniający wysokie osiągi (205 KM w wersji benzynowej, 180 KM w wysokoprężnej), obniżone zawieszenie i stabilniejsze trzymanie się drogi oraz wyposażenie samochodu w Pakiet Sport. Wszystko z myślą o większej przyjemności jazdy.

 

GTi

/image/55/5/208gti_1208pc009.71555.jpg
/image/55/6/peugeot_208_2013_073_fr.71556.jpg

GTi jest rozwinięciem symbolu GT i oznacza „Grand Tourisme Injection”. To samochody łączące w sobie sportowy design i wysoki poziom osiągów. Litery „GTi” zapisały się w szczególny sposób w historii marki PEUGEOT jako oznaczenie legendarnego samochodu 205 GTi.

30 lat po jego powstaniu Peugeot na nowo interpretuje kultowy model GTi, proponując jeszcze bardziej ekstremalną wersję. Porywające zachowanie na drodze i dynamika 208 GTi ponownie udowadniają, że mocne wrażenia z jazdy, sportowy charakter i wysoka wydajność samochodu na dobre wpisały się w tradycje i geny marki spod znaku lwa.

PAKIET DRIVER SPORT

/image/93/6/peugeot-308gt-sportowy-tryb-jazdy3.65936.jpg

Pakiet Sport, aktywowany przez kierowcę za pomocą przycisku „Sport” umieszczonego na środkowej konsoli, wzbudzi uznanie pasjonatów szybkiej, sportowej jazdy.

Dzięki zmianie niektórych parametrów pracy samochodu technologia ta potęguje doznania z jazdy i oddziałuje na zmysły.

Zwiększa się czułość wspomagania kierownicy i pedału gazu, silnik zyskuje wzmocnione i bardziej sportowe brzmienie, podświetlenie zespołu zegarów i wskaźników zmienia kolor z białego na czerwony, a na wyświetlaczu pojawiają się dodatkowe parametry pracy samochodu (chwilowa moc, ciśnienie doładowania, przyspieszenie wzdłużne i boczne). Ponadto skrzynia biegów EAT6 skraca swój czas reakcji przy zmianie przełożenia.