INNOWACJE I TECHNOLOGIE

Według PEUGEOT innowacje muszą być dla kierowcy źródłem wyjątkowych doznań podczas jazdy. Wszystkie nasze samochody wyposażamy w innowacyjne technologie, które mają zapewnić niezapomniane wrażenia z prowadzenia samochodu. Przekonaj się sam!

INNOWACJE I TECHNOLOGIE

PEUGEOT i-Cockpit®

/image/52/7/i-cockpit.71527.jpg

PEUGEOT i-Cockpit® całkowicie zmienia koncepcję miejsca kierowcy i zapewnia całkiem nowy rodzaj doznań z jazdy. Nie tylko spełnia bardzo rygorystyczne założenia techniczne, ale też gwarantuje intuicyjny dostęp do wszystkich elementów sterowania.

Każdy detal stylistyczny PEUGEOT i-Cockpit® ma wpływ na odczucia za kierownicą i potęguje wrażenia z jazdy. Niewielkich rozmiarów kierownica lepiej leży w rękach, umożliwia bardziej dynamiczne reakcje auta, co zapewnia intensywniejsze doznania z jazdy. Wyświetlacz Head-Up Display pozwala na dostęp do informacji niezbędnych do prowadzenia samochodu bez odrywania wzroku od drogi. Nowa środkowa konsola z dużym dotykowym ekranem o przekątnej 9,7" tworzy stylistycznie wyrafinowaną przestrzeń.

Zastosowanie najwyższej jakości materiałów w połączeniu z niewielką liczbą przycisków i przełączników pozwoliło na uzyskanie wysmakowanej estetyki, unikalnej w świecie motoryzacji. Niepowtarzalna stylistyka PEUGEOT i-Cockpit® została wyróżniona nagrodą dla Najpiękniejszej Kabiny Roku 2013 przyznaną z okazji 29. Międzynarodowego Festiwalu Samochodowego w Paryżu.

ZMNIEJSZONE ZUŻYCIE PALIWA

/image/52/8/rubrique_960x460_consommations.71528.jpg

PureTech
Jeśli chodzi o silniki benzynowe, 3-cylindrowe silniki PureTech, lżejsze i bardziej kompaktowe, charakteryzują się większą sprawnością dzięki obniżonej masie i zmniejszonym wymiarom. Zapewniają one wyjątkową przyjemność jazdy oraz wysokie osiągi przy zachowaniu niezawodności i trwałości.

BlueHDi
Jeśli chodzi o jednostki wysokoprężne, silniki BlueHDi stanowią połączenie wysokich osiągów i niskiej emisji CO2. Technologia BlueHDi, stanowiąca unikalne połączenie redukcji katalitycznej SCR (Selective Catalytic Reduction*) i filtra cząstek stałych FAP z dodatkiem katalitycznym, zapewnia obniżenie nawet o 90% emisji NOx (tlenków azotu) oraz optymalizację emisji CO2 do 82 g/km, zmniejsza zużycie paliwa, a przy tym umożliwia eliminację 99,9% cząstek stałych.

HYbrid4
Technologia HYbrid4 w użyta pierwszym na świecie w pełni hybrydowym silniku wysokoprężnym oferuje kierowcy możliwość wyboru trybu jazdy w zależności od rodzaju drogi. Proste w użyciu pokrętło usytuowane na konsoli centralnej pozwala wybrać jeden z czterech trybów prowadzenia samochodu: Auto (klasyczny sposób użytkowania z naprzemiennym wykorzystaniem napędu elektrycznego i silnika wysokoprężnego), Sport (w celu uzyskania bardziej dynamicznych osiągów), Elektryczny (do cichej jazdy po mieście bez emisji zanieczyszczeń) i wreszcie Napęd na 4 koła (zapewniający maksymalną przyczepność na każdej drodze).

SPORTOWE SILNIKI

/image/52/9/rubrique_960x460_motorisations.71529.jpg

Peugeot pozwoli Ci poczuć się jak na torze za kierownicą modeli GT oraz GTi.
Te sportowe samochody z dynamicznymi silnikami zapewnią Ci nowe doznania w czasie jazdy.
Odkryj sportowy styl jazdy za kierownicą samochodu 308 GT i poczuj moc 205-konnych silników.
Wypróbuj wysokie osiągi modelu 208 GTi, który jest następcą kultowego 205 GTi.

Sprawdź także 308 GTi by Peugeot Sport z silnikiem 1,6l THP, o mocy 270 KM.

PEUGEOT CONNECT SOS

/image/53/0/rubrique_960x460_connect_sos.71530.jpg

Ponad milion samochodów marki zostało wyposażonych w usługę alarmową z funkcją lokalizacji, tzw. PEUGEOT Connect SOS. i Peugeot dba o Ciebie i Twoje bezpieczeństwo.

PEUGEOT Connect SOS jest usługą alarmową z funkcją lokalizacji, dostępną 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu* bez jakichkolwiek dodatkowych opłat abonamentowych. Umożliwia wysłanie odpowiednich służb ratunkowych w sytuacjach wymagających natychmiastowej interwencji, takich jak: wypadek, zasłabnięcie, napad itp.

PEUGEOT Connect SOS może działać na dwa sposoby.

W trybie automatycznym: z chwilą zadziałania poduszek powietrznych lub pirotechnicznych napinaczy pasów bezpieczeństwa samochód automatycznie wysyła sygnał alarmowy bez jakiejkolwiek ingerencji ze strony kierowcy. System błyskawicznie lokalizuje położenie auta. Następnie operator PEUGEOT Connect SOS nawiązuje połączenie telefoniczne w języku użytkownika iw zależności od zasięgu geograficznego usługi PEUGEOT Connect SOS i ojczystego języka wybranego przez właściciela pojazdu, po czym w razie konieczności błyskawicznie wysyła odpowiednie służby ratunkowe na miejsce zdarzenia.

W trybie ręcznym : jeśli jesteś świadkiem lub ofiarą krytycznej sytuacji będącej następstwem wypadku, zasłabnięcia bądź napadu, mogącej narazić uczestników zdarzenia (Ciebie, współpasażerów bądź osoby spoza samochodu) na poważne obrażenia ciała, możesz ręcznie wysłać sygnał alarmowy, wciskając przycisk SOS znajdujący się na desce rozdzielczej. Jego wciśnięcie powoduje natychmiastowe nawiązanie połączenia telefonicznego z Centrum PEUGEOT Connect SOS.

* Zgodnie z ogólnymi warunkami korzystania z usługi dostępnymi w punktach sprzedaży, z uwzględnieniem ograniczeń technologicznych i technicznych, w szczególności zasięgu sieci łączności telefonicznej. Usługa Peugeot Connect SOS jest obecnie dostępna w następujących krajach: Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania, Belgia, Luksemburg, Holandia, Portugalia, Austria, Szwajcaria, Polska i Dania. W pozostałych krajach Europy są możliwe zgłoszenia alarmowe do lokalnych służb ratowniczych, ale bez geolokalizacji i tylko w języku urzędowym danego kraju.

ZNAJDŹ DEALERA

Wystąpił problem z załadowaniem strony. Spróbuj później. Jeżeli problem nie ustąpi, skontaktuj się z nami.