PEUGEOT i-COCKPIT

System PEUGEOT i-Cockpit zapewnia wiele intensywnych wrażeń o jednym, wspólnym mianowniku – radości z jazdy. Niewielka kierownica, wykończona skórą i „chiné”, naturalnym materiałem na bazie wełny, oraz cyfrowy zestaw wskaźników są zaprojektowane w intuicyjny sposób, zapewniając ergonomię i czytelność. Dwa składane ekrany dotykowe dominują na wysuniętej konsoli centralnej. Górny ekran służy do obsługi komputera pokładowego, systemu Hi-Fi i nawigacji. Drugi zapewnia stały dostęp do ustawień klimatyzacji i systemu Pure Blue.

Dziewięć przełączników Toggle Switches , których design czerpie ze świata muzyki, dodatkowo zwiększa wrażenie, jakie wywołuje stylistyka wnętrza. Kierowca może dowolnie przypisywać im różne funkcje, w zależności od potrzeb. Dzięki temu ma pełną kontrolę nad samochodem i może skoncentrować się na bezpiecznym prowadzeniu.

ERGONOMIA I KOMFORT AKUSTYCZNY

Niespotykany komfort akustyczny pozwala kierowcy skoncentrować się na całej palecie wyjątkowych materiałów, użytych we wnętrzu −  „chiné” na bazie naturalnej wełny, sezonowanej skórze, surowej stali i hebanie, który został wykorzystany do wykończenia kabiny. Bogactwo drewna najwyższej próby podkreśla wyjątkowość projektu autorstwa trio PINWU Design.

Fotele kubełkowe zostały wykonane z materiałów kompozytowych, siedzisko i oparcie wykończono naturalnym materiałem „chiné” na bazie wełny, a boczki – sezonowaną skórą.

Miejsca, które nie mają kontaktu z ciałami pasażerów, wykończono surową stalą. W przestrzeniach, które stykają się z łokciami i ramionami pasażerów, wykorzystano drewno w ciepłej tonacji. Boczki drzwi, deskę rozdzielczą i podsufitkę wykończono naturalnym materiałem „chiné” na bazie wełny. Specjalne listwy wyprodukowane w technologii druku 3D zawierają głośniki systemu Hi-Fi. Ich struktura czerpie inspirację z profesjonalnych studio nagraniowych, wyposażonych w panele redukujące interferencję akustyczną.