INNOWACYJNE MATERIAŁY

PEUGEOT EXALT jest wykonany z naturalnych surowców i elementów związanych z innowacyjnymi i wydajnymi materiałami. Chodziło o to, aby wykonać samochód z detaliami i zrobić to inteligentnie z celem optymalizacji procesów.

SKÓRA REKINA

Aby zmniejszyć współczynnik oporu, tył PEUGEOT EXALT został wykończony specjalnym materiałem Shark Skin – „skórą rekina”. Dzięki specyficznej, ziarnistej strukturze mającej korzenie w bionice, materiał znacząco poprawia właściwości aerodynamiczne samochodu, wpływając na obniżenie zużycia paliwa.

NATURALNY MATERIAŁ „CHINÉ" NA BAZIE WEŁNY

Materiał i skóra zostały wykorzystane do wykończenia wnętrza przy wykorzystaniu zabiegu, który optymalizuje ich zużycie.

Aby uniknąć nadmiaru ścinków i odpadków, materiał jest formowany przy użyciu specjalnych zacisków. Ten prosty zabieg jest zainspirowany tradycją krawiectwa i szycia ubrań na miarę. Dzięki temu materiał utrzymuje jednolitą powierzchnię ze sztywnymi krawędziami i jest pozbawiony szwów.

Skóra do wykończenia wnętrz samochodowych była zawsze selekcjonowana pod kątem braku naturalnych skaz, po czym była poddawana garbowaniu w celu uzyskania perfekcyjnego wyglądu. Aby zoptymalizować zużycie skór, PEUGEOT EXALT wykorzystuje naturalne niedoskonałości na powierzchni skóry, traktując je jak indywidualny podpis, niepowtarzalną identyfikację materiału. Następnie skóry są poddawane naturalnemu sezonowaniu, bez użycia środków chemicznych

DREWNO HEBANOWE

Czarny heban został wybrany jako materiał wykończeniowy ze względu na jego wyjątkową jakość i azjatyckie pochodzenie. Jest ozdobiony motywem zaprojektowanym przez agencję PINWU Design. Emblemat, który łączy wizerunek lwa z liśćmi i łodygami bambusa, został stworzony przez chińskiego mistrza, wykorzystującego techniki tradycyjnego rękodzieła.   

WŁÓKNA BAZALTOWE

Włókno węglowe ustępuje w tym projekcie włóknu bazaltowemu, naturalnemu kompozytowi. Produkuje się je wytapiając kamień bazaltowy, redukując w ten sposób zużycie surowców petrochemicznych. Progi PEUGEOT EXALT zostały wytworzone z użyciem włókien bazaltowych.