Odkryj
Peugeot Fractal

PEUGEOT FRACTAL, elektryczne miejskie coupé, jest samochodem studyjnym badającym nowe możliwości PEUGEOT i-Cockpit®. Po wzroku, z myślą o którym zaprojektowano wyświetlacz Head-Up Display, dotyku, który potrzebny jest przy kompaktowej kierownicy i ekranie dotykowym, auto stymuluje również zmysł słuchu, co do tej pory w świecie samochodów nie miało miejsca. Percepcja informacji dźwiękowych potęguje wrażenia z jazdy.

ZANURZENIE W DŹWIĘKU

PEUGEOT FRACTAL ma własną, unikalną identyfikację dźwiękową, słyszalną na zewnątrz i wewnątrz kabiny. To niespotykane rozwiązanie powstało we współpracy z projektantem dźwięków Amonem Tobinem. W mieście samochód harmonijnie dostosowuje się do odgłosów płynących z otoczenia.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

W 100% MIEJSKI

Miasto to środowisko, do którego PEUGEOT FRACTAL został stworzony. Kompaktowe wymiary oraz niezwykła cisza w jakiej samochód porusza się dzięki silnikowi elektrycznemu to zalety odczuwalne najmocniej na ulicach miast. Aby dodatkowo zmniejszyć poziom hałasu, zastosowano opony Tall&Narrow z wąskim bieżnikiem.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

INTENSYFIKACJA ZMYSŁÓW

INTENSYFIKACJA ZMYSŁÓW

PEUGEOT i-Cocpkit®, zaprezentowany po raz pierwszy w samochodzie koncepcyjnym SR1 w 2010 roku, zaoferowany w 2012 roku w modelu 208, zachwycił już ponad 1,8 miliona klientów. Ta unikatowa dla Peugeot, ergonomiczna koncepcja umożliwia intuicyjne prowadzenie, zwiększając bezpieczeństwo i potęgując przyjemność jazdy.

WIĘCEJ O PEUGEOT I-COCKPIT®

LABORATORIUM POMYSŁÓW

PEUGEOT FRACTAL jest swoistym laboratorium pomysłów, badającym nowe metody produkcji i projektowania. Elementy trudne w produkcji zostały stworzone dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii drukowania 3D. Tak przygotowane materiały stanowią ponad 80% powierzchni kabiny. Powierzchnie bezodbiciowe (bezechowe) zostały zaprojektowane w technologii generatywnej (wykorzystującej zaawansowane algoryty), która pozwala uzyskać idealny kształt tworzonej formy.

WIĘCEJ NA TEMAT INNOWACJI

FILMY