B2B

PEUGEOT stawia na nowoczesność, jakość i bezpieczeństwo sukcesywnie wprowadzając zaawansowane innowacje techniczne, oparte na systemach bezpieczeństwa i ekologii. Najnowsze technologie stosowane w modelach PEUGEOT sprawiają, że auto jest ekonomiczne, oszczędne, a przede wszystkim bezpieczne. Dzięki wdrożeniu nowych pomysłów, kierowca oszczędza czas, obniża koszty związane z utrzymaniem samochodu oraz zmniejsza ryzyko wypadku. Właściciele PEUGEOT mogą mieć pewność, że inwestycja w technologie się opłaca.

ADAPTACYJNY TEMPOMAT Z FUNKCJĄ STOP

i

Stały bezpieczny dystans utrzymywany pomiędzy samochodami wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Aktywny tempomat monitoruje prędkość pojazdu poruszającego się w tym samym kierunku i utrzymuje stały, bezpieczny dystans (przyspieszanie / hamowanie aż do zatrzymania samochodu). Funkcja ta jest aktywna w przedziale prędkości 30 – 160 – 0 km/h.

ACTIVE SAFETY BRAKE

i

Najnowsza generacja automatycznego systemu awaryjnego hamowania ACTIVE SAFETY BRAKE, interweniuje, gdy pojawia się zagrożenie zderzeniem. Wbudowana kamera i radar naturalnie wykrywają różnego rodzaju obiekty – ruchome i stałe. W momencie spóźnionej reakcji kierowcy, system natychmiast włącza hamulce zastępując kierowcę. Active Safety Brake wspomaga bezpieczeństwo podczas jazdy, pomaga uniknąć kolizji lub zminimalizować jej konsekwencje, redukując siłę zderzenia.

ZAAWANSOWANY SYSTEM PARK ASSIST

i

Zaawansowany system Park Assist i kamery pozwalają obserwować na ekranie dotykowym, co dzieje się wokół samochodu. Niezwykły trójwymiarowy widok 360°, daje możliwość oglądania otoczenia wokół w czasie rzeczywistym. Dzięki kamerze 360° parkowanie oraz manewrowanie autem  staje się prostą operacją. Kierowca widzi obraz i wszystkie ewentualne przeszkody, które znajdują się w pobliżu.

B2B

GRIP CONTROL

System Advanced Grip Control® sprawia, że samochód świetnie radzi sobie zarówno na bezdrożach, jak i w miejskiej dżungli. Jedno pokrętło na konsoli centralnej daje wiele możliwości. Kierowca wybierając jeden spośród 5 trybów jazdy bez problemu poradzi sobie na zaśnieżonej i śliskiej nawierzchni. Piach czy strome zbocze nie są dla niego żadną przeszkodą. A system Hill Assist Descent Control automatycznie dostosowuje prędkość do panujących warunków na drodze, umożliwiając bezpieczny, łagodny zjazd bez konieczności użycia pedału przyspieszenia i hamulca. Grip Control® pozwala na wybór jednego z pięciu trybów jazdy:

  • Standard
  • Śnieg
  • Off-road
  • Piasek
  • ESP Off
B2B

PEUGEOT CONNECT SOS & ASSISTANCE

W przypadku kolizji drogowej, każda minuta ma znaczenie. Marka PEUGEOT przyczynia się do systematycznego rozwoju systemu telefonów ratunkowych. Dzięki systemowi PEUGEOT Connect SOS zarówno kierowca, jak i pasażer może liczyć na szybką reakcję.

  • Automatyczne wezwanie pomocy: jeżeli poduszki powietrzne lub napinacze pasów bezpieczeństwa zostają aktywowane, system automatycznie wykonuje połączenie ratunkowe − nie wymaga to żadnej aktywności ze strony kierowcy. System PEUGEOT Connect SOS lokalizuje następnie samochód, nawiązuje połączenie z pasażerami i wysyła odpowiednią pomoc. Kontakt telefoniczny odbywa się w języku ojczystym właściciela samochodu.
  • Ręczne wezwanie pomocy: posiadacze systemu PEUGEOT Connect SOS mają możliwość błyskawicznego wezwania pomocy np. gdy są świadkami lub osobiście doświadczają krytycznej sytuacji tj. choroba lub akt przemocy. Wystarczy, że wcisną przycisk SOS, który znajduje się przy przyciskach oświetlenia wewnętrznego i przytrzymają go przez 3 sekundy. Wtedy automat niezwłocznie wykona połączenie przez system PEUGEOT Connect SOS.
  • Assistance z lokalizacją: gdy samochód jest unieruchomiony, wystarczy nacisnąć przycisk z logo Peugeot, znajdujący się przy przyciskach oświetlenia wewnętrznego i przytrzymać go przez 3 sekundy. Komunikat głosowy potwierdzi, że zgłoszenie zostało wysłane do Peugeot.