PPD Gama

PEUGEOT 308 GTi by Peugeot Sport

od 132 900 PLN

BEZPIECZEŃSTWO

Technologia dostępna w Peugeot 308 GTi by PEUGEOT SPORT odzwierciedla bogate doświadczenie ekipy PEUGEOT SPORT, które pozwoliło połączyć doskonałe właściwości jezdne i niezwykły potencjał z poczuciem pełnego bezpieczeństwa.

OPTYMALNA PRZYCZEPNOŚĆ

i

Peugeot 308 GTi by PEUGEOT SPORT doskonale trzyma się drogi dzięki poszerzonemu rozstawowi kół (1570 mm z przodu i 1554 mm z tyłu) oraz oponom Michelin Pilot Super Sport, w rozmiarze 235/35 R19. Dzięki swoim optymalnym parametrom zapewniają ekstremalną przyczepność wzdłużną i poprzeczną.

Samochód precyzyjnie wchodzi w najostrzejsze zakręty, optymalnie wykorzystując przyczepność opon dzięki starannie dopracowanemu charakterowi pracy przedniego zawieszenia. Zmieniono kąt pochylenia kół, który wynosi obecnie -1,67° (zamiast -0,6° w 308). Twardość tylnych tulei wahaczy została zwiększona ze 110 do 1800 daN/mm.

TARCZE HAMULCOWE

/image/44/2/peugeot_208_2015_179_fr.84442.jpg

Przednie wentylowane tarcze hamulcowe o średnicy 380 mm zapewniają skuteczne hamowanie w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Zamontowane na aluminiowych kielichach, są hamowane za pomocą klocków dociskanych czterema tłoczkami (o średnicy 38 i 41 mm), pracującymi w stałych zaciskach, w czerwonym kolorze charakterystycznym dla PEUGEOT SPORT. Dzięki niskiej masie własnej średnica tylnych tarcz hamulcowych wynosząca 268 mm w zupełności wystarcza do efektywnego zatrzymania auta.

Konstrukcja ta zapewnia niezwykłą wytrzymałość, skuteczność i stabilność parametrów działania.

PEUGEOT Connect SOS & Assistance

/image/44/3/peugeot_308gti_1506js039-480x260.84443.jpg

Marka PEUGEOT popularyzuje usługę alarmową PEUGEOT Connect SOS w całej Europie. Kiedy liczy się każda sekunda, PEUGEOT Connect SOS zapewni ci niezbędną i skuteczną pomoc.

  • Automatyczne połączenie alarmowe z funkcją geolokalizacji: w razie wypadku lub aktywacji poduszek powietrznych, samochód wysyła automatyczne powiadomienie alarmowe, bez interwencji z twojej strony. Centrum alarmowe PEUGEOT Connect SOS lokalizuje twój samochód, nawiązuje z tobą kontakt w twoim języku i kiedy jest to konieczne, organizuje pomoc służb ratunkowych. 
  •  Manualne powiadomienie alarmowe: jeśli jesteś świadkiem lub ofiarą wypadku (zasłabnięcie, napad): wystarczy wcisnąć na 3 sekundy przycisk SOS znajdujący się pod sufitem, aby natychmiast połączyć się z centrum PEUGEOT Connect SOS.

W razie awarii lub unieruchomienia samochodu wystarczy wcisnąć na 3 sekundy przycisk SOS znajdujący się pod sufitem, aby wysłać powiadomienie do centrum PEUGEOT Connect SOS. Towarzyszy temu komunikat głosowy, potwierdzający skuteczne przekazanie powiadomienia do Assistance PEUGEOT.

PODUSZKI POWIETRZNE

/image/44/4/peugeot_308gti_1506tech_e1-480x260.84444.jpg

Peugeot 308 GTi by PEUGEOT SPORT wyposażono w system sześciu poduszek powietrznych:

  • dwie poduszki czołowe, chroniące w razie zderzenia czołowego głowę i klatkę piersiową kierowcy i pasażera siedzącego z przodu
  • dwie poduszki boczne zabezpieczające kierowcę i pasażera siedzącego z przodu w przypadku zderzenia bocznego
  • dwie poduszki kurtynowe, dające ochronę pasażerom siedzącym z tyłu i pasażerowi siedzącemu z przodu.