PEUGEOT sponsorem strategicznym GARMIN Iron Triathlon

car of the year

Marka PEUGEOT od zawsze kojarzona jest ze sportem. Na początku zeszłego roku potwierdziła swoją klasę w tej dziedzinie, kiedy PEUGEOT 2008DKR odniósł spektakularne zwycięstwo w legendarnym Rajdzie Dakar. W trwającej właśnie kolejnej edycji tego rajdu trzy załogi Team PEUGEOT TOTAL, jadące samochodami PEUGEOT 3008DKR, zajmują po 8 etapach trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej wśród samochodów.
Na polskim rynku PEUGEOT również angażuje się w wydarzenia sportowe, będąc chociażby przez cztery ostatnie lata sponsorem polskiej reprezentacji olimpijskiej, czy też sponsorem prestiżowego wydarzenia sportowego w Polsce - Garmin Iron Triathlon.

W tym roku Marka PEUGEOT ponownie została sponsorem strategicznym tego najstarszego i jednego z największych cykli triathlonowych w Polsce. Zawodnicy po raz kolejny podczas wielkiego finału będą mieli okazję wziąć udział w rywalizacji, w której do wygrania będzie samochód ufundowany przez PEUGEOT Polska - nowy SUV PEUGEOT 3008!
W rywalizacji „Kto pierwszy, ten lepszy”, która w roku 2017 odbędzie się już po raz piąty, może wziąć udział każdy finisher cyklu, który osobiście pojawi się na wielkim finale w Płocku 16.07.2017. Finisher cyklu to osoba, która ukończy minimum cztery imprezy w ramach serii Garmin Iron Triathlon 2017. W roku 2016 nowym samochodem SUV PEUGEOT 2008 odjechała Katarzyna Baran, która pokonała pozostałych zawodników biorących udział w tej rywalizacji.

„Dzięki kontynuacji współpracy z marką Peugeot po raz kolejny możemy zaproponować naszym zawodnikom ciekawą oraz niezwykle wartościową nagrodę główną, jaką jest nowy SUV PEUGEOT 3008” – powiedział Marcin Florek, dyrektor cyklu Garmin Iron Triathlon.

Nowy SUV PEUGEOT 3008 stanowi doskonałą odpowiedź na oczekiwania wymagających klientów, poszukujących nowych doznań i możliwości wyróżnienia się. Dysponuje mocnymi atutami - spektakularnym PEUGEOT i-Cockpit® drugiej generacji, przykuwającym wzrok designem, zoptymalizowaną konstrukcją i zaawansowanym technologicznie wyposażeniem. Gdy wsiada się do nowego SUV-a PEUGEOT 3008, nie sposób nie zwrócić uwagi na fantastyczne, futurystyczne stanowisko kierowcy - to właśnie najnowszy PEUGEOT i-Cockpit® czyli jeszcze bardziej kompaktowa kierownica, ekran dotykowy 8″ przypominający tablet, zainstalowany w centralnym
punkcie deski rozdzielczej oraz panel wirtualnych zegarów o przekątnej 12,3”, który ma możliwość konfiguracji i personalizacji. Dostarcza on wszystkich niezbędnych podczas jazdy informacji. Panel centralny został również wyposażony w 6 przełączników typu „Toggle switch”, które zapewniają bezpośredni dostęp do głównych funkcji auta takich jak system audio, klimatyzacja, nawigacja, parametry samochodu i telefonu.
Nowy SUV PEUGEOT 3008 to uosobienie wartości marki PEUGEOT – elegancki, dynamiczny, zaprojektowany z dbałością o najdrobniejsze detale i zapewniający niespotykaną dotąd przyjemność z jazdy.

Inauguracja cyklu Garmin Iron Triathlon 2017 odbędzie się 21 maja 2017 r. w Piasecznie. Następnie zawodnicy będą ścigać się w Ślesinie (04.06), Elblągu (18.06), Stężycy (02.07) oraz w Płocku (16.07). Triathloniści mogą wybrać jeden z dwóch dystansów: 1/4 IM (0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze, 10,55 km biegania) oraz 1/8 IM (0,475-22,5-5,275). Na każdym z dystansów można wystartować w trzyosobowej sztafecie, w której jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. Imprezą towarzyszącą będą zawody biegowe dla dzieci Garmin Kids. Najmłodsi będą mogli wystartować na jednym z trzech dystansów: 200 m, 500 m oraz 1000 m.

Zapisy na zawody z cyklu Garmin Iron Triathlon 2017 prowadzone są za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej zawodów www.irontriathlon.pl, gdzie znajduje się formularz zgłoszeniowy.